Порушення вимог техногенної та пожежної безпеки тепер карається кримінально

Внесено зміни до закону, який регулює сферу пожежної безпеки

26 січня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект про посилення рівня відповідальності за порушення правил пожежної безпеки. Це проект закону № 4157. Його повна назва: «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки».

Зрозуміло, що ця законодавча ініціатива спрямована на забезпечення належного рівня захисту від техногенних катастроф шляхом підвищення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог у цих галузях.

Проектом пропонується внести зміни до статті 270 Кримінального кодексу України. У ній вводиться кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, якщо це спричинило виникнення пожежі та/або аварії, за яких завдано шкоди здоров’ю людей та/або майнових збитків у великому розмірі.

Також у законопроекті пропонується внести зміни до статей 175, 175-2, 183, 188-8, 221, 223, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення розміру штрафів за:

  • порушення встановлених законодавством вимог техногенної та пожежної безпеки
  • здійснення суб’єктом господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у цій сфері
  • невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного контролю у цій галузі
  • неправдивий виклик спеціальних служб.

При цьому пропонується встановити мінімальний штраф за адміністративні правопорушення, передбачені статтями 175 та 188-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у розмірі 510 грн., а максимальний – 8500 гривень.

Законопроект пропонує значно підвищити розмір штрафної санкції за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 183, встановивши його на рівні від 3400 до 10200 гривень.

Ну а розмір штрафних санкцій визначається відповідно до статті 33. У ній прописано, що при накладенні стягнення враховуються характер порушення, особистість порушника, ступінь його вини, майновий стан, а також обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність.

Важливо пам’ятати, що ігнорування правил пожежної безпеки у будь-якому приватному володінні, а тим більше на промисловому об’єкті може призвести не лише до фінансових втрат, а й до страшних трагедій із людськими жертвами. Не слід нехтувати навіть незначними елементами (наприклад, таблички, що світяться, або плани евакуації). Пам’ятайте, у таких важливих питаннях дрібниць не буває.

Проектування та монтаж повного комплексу систем пожежної безпеки складний та відповідальний процес. Довірте його спеціалістам нашої компанії. Системи пожежної сигналізації та оповіщення, пожежогасіння та димовидалення є в портфоліо нашої компанії.
Звертайтеся в ПП КІПЦ «Брандмауер» – завдання буде реалізовано на вашому об’єкті професійно і не виходячи за зазначені рамки терміну та кошторису.

нарушение требований техногенной и пожарной безопасности, порушення вимог техногенної та пожежної безпеки

Перейти на головну сторінку.